ריפוי בעיסוי ותנועה | ליווי תהליכי שינוי | שילוב אמנויות הבמה
גמילה טבעית מעישון  |  ריפוי כאבים כרוניים. בעיות קשב וריכוז . עצב ואובדן שמחת חיים  |  
           

            הרשמה למערכת עדכונים


דואר אלקטרוני *


        

דף הבית >> הגיגים ומאמרים >> אפטר פרטי או "יבוא לך דינה?"
 
אפטר פרטי או "יבוא לך דינה?"השבת הסתיימה סדנה נפלאה, שעסקה באופן בו אנו משתמשים במסכות בחיינו והאם ומתי כדאי להסיר אותן, מה כוחו של הדמיון ביצירת מציאות ועוד נושאים מרתקים, וכמובן כמו תמיד נוצר תהליך מרגש, ומרתק בין חברי הקבוצה וכל אחד עם עצמו.אלא מה שהחיים חזקים מכל תוכנית, וטוב שכך, ובשלב מסוים נושא היחד הזוגי, הגבולות שלו, היתרונות שלו, עלה והעמיד סימני שאלה גדולים וראויים.וכך מצאתי את עצמי אתמול כששוב נופל לי תפוח, (אפילו שזו לא העונה), על הראש ומחשבה חדשה עלתה בי.

זוכרים איך תמיד בסרטים על דתיים ובעיקר על חרדים או מוסלמים קנאים, או להבדיל במקומות שונים בעולם, בתקופות שונות מימי הביניים ועד תחילת המאה ואף מאוחר יותר, נפתרת בעיית בחירת בן הזוג ע"י שידוך כפוי?

עכשיו נזכרתי שהסרט "חתונה מאוחרת", מומלץ מאוד לצפייה בעניין הנ"ל.

ובד"כ הכלה או החתן בוהים בעיניים כלות באם האוהבת ואומרים חלושות "אבל אני לא אוהבת אותו" ואז האמא הגדולה מחבקת חיבוק דב מבין ואומרת תוך כדי ליטוף "את תלמדי לאהוב אותו, מה את חושבת שאני ואביך מיד אהבנו?"ואנחנו הנאורים המתקדמים, זזים באי נוחות בכסא ואפילו מרגישים איזה חנק מתמרד במעלה הגרון ולמטה אל הבטן. או אז אנו בטוחים שזו טעות איומה והאם דוברת את התקופה, דוברת את הנורמות אבל עושה עוול לבתה בכך שאינה מאפשרת לה למצוא את בחיר לבה, את אהובה.בכך אנו מנחים הנחת יסוד שאם היא כן תבחר לבן זוג את מי שהיא אוהבת, היא תיגאל מייסוריה וחייה יהיו מאושרים ומלאי ריגושים, לבבות ורודים וגלי רטט חושניים יהוו את שגרת יומה.

טוב, אז למי שהיה בזוגיות יותר משבועיים, כבר לא צריך לספר שלא כך הם פני הדברים, ובכך אולי לא חידשתי כלום.

אבל מה שהבנתי חזק ביום שבת, הוא ששתי התפיסות נכונות ומשלימות אחת את השנייה. בקיצור, גם אם בחרנו את בחירתנו, אין זה אומר שאנו משוחררים מהמשפט שנשמע אז קשה: "את תלמדי לאהוב אותו".

ואת תלמדי לאהוב אותו ולו רק משום ש"הוא" לא כל הזמן אותו "הוא" או "היא".דבר ראשון, שנים רבות וארוכות בן הזוג שלנו ממשיך ומתגלה לעצמו ולנו, וכשחשבנו שאנו כבר ראינו הכל והבנו את כל התמונה, אז איך אומר מאיר אריאל: "אני לא יכול להקיף אישה 365 מעלות, תמיד נשאר לה סדק דרכו היא יכולה פתאום להתגלות".

פתאום מופיעה התנהגות חדשה, צורך חדש, תגובה שעוד אף פעם לא פגשנו ואולי לכך מתכוונת אותה האמא, ואולי לא. אבל אני מבקש לתת את המשמעות שלי ל"תלמדי לאהוב אותו". כי אם לא נסכים ללמוד כחוויה דינאמית, מתחדשת, מתמשכת, נגלה את עצמנו רוצים מבן הזוג שיהיה מה שנחוץ לנו, ולא מה שהוא בא לעולם להיות.

מצב שכזה יוליד מתחים, עצבים, אכזבות במודע והרבה שלא במודע ואם לא יועלו הדברים על פני השטח ותינתן רשות הרשאה הדדית "להיות", הלחץ יוליד איזה שהוא שבר שיאלץ את השניים להתבונן בדיעבד ולשאול: איך לא ראיתי את זה קודם?

בקיצור, חמודים שלי, גם את בן הזוג שבחרתם מאהבה תסכימו בבקשה להמשיך ללמוד לאהוב אותו.

ועוד דבר חשוב, יש לכל אחד מאיתנו חלומות שחלמנו, תוכניות שהיו לנו למסע הזה, שנקרא חיים, מטרות שהצבנו לעצמנו, ולאן נעלמים כל אלה עם בחירת בן- הזוג. והאם הם נעלמים? אז, זהו שלא! הם נדחקים, נלחצים, ממתינים יפה בפינה, אבל לא נעלמים. ופה המחויבות שלנו לעצמנו וממנה אל הזוגיות ואל המשפחה.

באהבה גדולה לכולכם,

אושרי


 
 החוויה הטבעית   |  ד"ר אושרי בן-דור  |  צאלים 6  מיתר 85025  דואר אלקטרוני: hachavaya1@walla.com   |  
טלפון:  2429375 - 050

 | 
Top
 ריפוי במים       שיתופי פעולה מעגל מתופפים | דיקור סיני   | קורסים בבאר שבע  | טיולי ג'יפים בצפון